Jezdecký klub Ronex

O nás

Jezdecký klub Ronex se nachází na hranici Prahy, směrem na Brandýs nad Labem, na okraji obce Podolánka. Náš areál je dostupný autobusovou linkou č. 375 ze stanice metra Letňany nebo autem, kdy pojedete směrem na „Praha, Kbely – Brandýs nad Labem – Stará Boleslav“ a Podolánka je první obec na trase za Prahou. Náš areál je vzdálen cca 50 m od hranice Prahy -Vinoř.

• Nabízíme ustájení v 16 vnitřních a 2 venkovních boxech. Všechny boxy jsou prostorné s oknem ven, s napáječkami a žlaby. Podestýláme výhradně pilinami.

• Věnujeme se výcviku jezdců a koní, a to od začátků až po profesionální úroveň. Pro trénink jezdců máme k dispozici vlastní koně a poníky pro děti.

• Výcvik probíhá pod vedením trenérky Michaely Habáskové a instruktorky jezdectví Renaty Habáskové. Renata Habásková je zároveň Národní rozhodčí pro drezuru se specializací i na rozhodování mladých koní a paradrezury a zároveň je rozhodčí pro skoky. Míša je rozhodčí pro drezuru také s rozšířením na mladé koně a paradrezuru.

• K dispozici je krytá hala 20 x 40 m a venkovní jízdárna 20 x 60 m s písčitým povrchem s geotextilií. Obě jízdárny jsou pravidelně kropeny a upravovány.

• Věnujeme se i výcviku koní s jejich jezdci nebo kompletně připravíme koně na závody (jezdec Míša Habásková) , dále redrezuře koní a práci s mladými koňmi.

Zázemí pro jezdce zahrnuje dvě sedlovny, šatnu a klubovnu s kuchyňkou. V prostorách klubovny probíhá každé pondělí jóga pro jezdce s jogínkou Eliškou Braidlovou, fyzio cvičení pro děti 1x týdně – „Cvičení s Pegáskem“ a fyzio pro dospělé 1x za 6 týdnů s Dášou Molíkovou.

• Klubovna slouží také pro školení a semináře – v roce 2020 zde proběhl seminář s MVDr. Petrem Přikrylem na téma „Management koně na závodech“, seminář „Správná výživa koně“ s Jiřím Skalickým (firma „Pro Vet“). V roce 2019 pak semináře s MVDr. Zuzanou Žežulkovou na téma „Drobná zranění“, „Péče o koně“ a „Jak poznám, že kůň kulhá“.

Přesunout se na začátek